Ortodoncja

Zajmujemy się leczeniem ortodontycznym, które ma na cele nie tylko poprawę uśmiechu.
Wady w obrębie twarzoczaszki mogą powodować wady wymowy, zwiększoną podatność na próchnice i choroby tkanek otaczających zęby, jak i dolegliwości ze strony stawu skroniowo-żuchwowego.
W zależności od wieku i potrzeb stosowane są różne aparaty.
U dzieci najczęściej stosuje się aparaty ruchome i silikonowe trainery w celu likwidacji nawyków i ich skutków np. oddychania przez usta, nieprawidłowego przełykania ssania palca, warg czy policzków.
U młodzieży najczęściej zakładane są aparaty stałe metalowe lub kosmetyczne dla szeregowania zębów i poprawnego ustawienia żuchwy względem szczęki.
Osoby dorosłe również leczone są aparatami stałymi lub specjalnymi szynami często jako część leczenia protetycznego lub przed wszczepieniem implantów.

Protetyka

Wykonujemy mosty, korony, protezy akrylowe i szkieletowe w celu uzupełnienia brakujących zębów jak i poprawy ich wyglądu estetycznego.
Uzupełnianie brakujących zębów wykonywane jest nie tylko w celu poprawy wyglądu pacjenta, ale też w celu polepszenia żucia, zapobieganiu nachylania i przemieszczania zębów, ich nadmiernemu ścieraniu i przeciążaniu. Zapobiega to również dolegliwościom ze strony stawu skroniowo-żuchwowego.

Leczenie zachowawcze

Leczymy próchnicę zarówno u dzieci jak i osób dorosłych. Nasze leczenie pozwala na jak najdłuższe zachowanie zębów w jamie ustnej i ich prawidłową funkcję, dotyczy to leczenia zębów mlecznych jak i stałych. Prowadzona jest też profilaktyka np. lakowanie zębów u dzieci celem zmniejszenia głębokości bruzd i łatwiejszego oczyszczania.
Prowadzone jest też oczyszczanie zębów z kamienia ultradźwiękami i piaskowanie w celu likwidacji osadów.

Leczenie kanałowe

Wykonujemy leczenie kanałowe, które pozwala na pozostawienie martwego zęba w jamie ustnej i jego prawidłową funkcję.

Leczenie estetyczne

Oferujemy leczenie estetyczne w celu poprawy kształtu i koloru zęba. Stosujemy odbudowę zęba pozwalająca na zmianę kształtu czy to za pomocą licówek czy koron protetycznych. Zmianę koloru można uzyskać przez wybielanie np. lampą wybielającą w czasie jednego seansu lub przy pomocy nakładek stosowanych przez pewien okres czasu.